• Projekt eTwinning

Szkolny projekt „My Perfect School” na platformie eTwinning.

W maju 2020 roku uczniowie klas 1ca, 1cb, 1w, 1eg, 1lg i 2c wzięli udział w szkolnym projekcie pod tytułem: „My Perfect School”, realizowanego przy pomocy technologii informacyjno-komunikacyjnych          w ramach eTwinning.

Celem projektu była promocja naszej szkoły za pomocą filmów wideo lub prezentacji multimedialnych wykonanych przez uczniów. Mieli oni za zadanie wykonanie krótkiego filmu lub krótkiej prezentacji multimedialnej, w których przedstawili, dlaczego wybrali Technikum nr 7 w Warszawie jako swoją szkołę oraz zaprezentowali swoje zainteresowania związane z kierunkiem, który wybrali.

Uczniowie prace wykonali w dwóch językach: w języku polskim i w języku angielskim. Klasy wykonały zadanie celująco. Wkrótce kolejne projekty w ramach eTwinning.

Koordynatorami projektu były p. Ewa Łapińska i p. Paulina Kostecka.

• Szkolny konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II

„Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi"- św. Jan Paweł II.

Rok 2020 został ustanowiony rokiem św. Jana Pawła II. 18 maja 1920 roku na świat przyszedł Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II. Był to człowiek, który dla wielu ludzi stał się autorytetem.

Dla przybliżenia jego sylwetki, nasza szkoła Technikum nr 7 zorganizowała konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II. Dziękujemy wszystkim uczniom za wzięcie udziału.

Pierwsze miejsce zajął Kamil Gąska z klasy 2p, drugie miejsce - Mateusz Skrzypczak z klasy 1cb,             a trzecie miejsce - Antoni Pal z klasy 1mb. Gratulujemy!

Nagrody dla laureatów w postaci tabletów, ufundowała parafia NMP Królowej Świata w Warszawie.

• 152. rocznica śmierci Patrona Szkoły

• 175 LAT DROGI ŻELAZNEJ WARSZAWSKO-WIEDEŃSKIEJ

Cudowny miesiąc maj, w którym zieleń jest najbardziej zielona,
            a zapachy i kolory kwiatów najcudowniejsze, to także miesiąc książek,
            bibliotek, czytania i wszystkiego, co z tym się kojarzy. Ja wspominam
            kiermasze, te dawniejsze z Alej Ujazdowskich, sąsiedztwa Pałacu
            Kultury i Nauki oraz mniej odległe w czasie – targi ze Stadionu
            Narodowego.

Dlatego majowy, z konieczności wirtualny spacer „Warszawskim szlakiem
            Stanisława Wysockiego”
             proponuję odbyć w towarzystwie książek,
            które wspólnie z Wiesławem Wojasiewiczem poświęciłem pionierowi
            kolejnictwa polskiego. Trasę wytyczają miejsca, o których wspominamy
            na ich stronach. Nim jednak zaczniemy wędrować od Pałacu Mostowskich
            do pozostałości dworca kolei Warszawsko-Terespolskiej na Pradze
            odwiedźmy Stare Powązki i grób Stanisława Wysockiego, na którym
            w 152. rocznicę jego śmierci przedstawiciele Fundacji Grupy PKP
            i Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei złożyli wieniec
            i zapalili znicze.

Marek Moczulski

• Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej

• Drodzy Kandydaci,

chociaż tej wiosny nie możemy się z Wami spotkać podczas imprezy organizowanej na terenie Politechniki Warszawskiej, to jednak mamy ciekawą alternatywę. Zapraszamy do wzięcia udziału w wirtualnych Drzwiach Otwartych, które odbędą się 22, 23 i 24 maja – w Waszych komputerach, telefonach                          i tabletach :)

Możecie się spodziewać solidnej dawki informacji o rekrutacji, studiach i wszystkim, co związane z życiem studenckim. Pokażemy Wam różne oblicza PW i fascynujących ludzi, którzy tworzą naszą uczelnię. Jedyne, czego potrzebujecie, to dostęp do Internetu i wygodny fotel ;)

Szczegółowe informacje o Drzwiach Otwartych znajdziecie na stronie www.pw.edu.pl/drzwiotwarte, a także na Facebooku.

Do zobaczenia!

Biuro ds. Promocji i Informacji
            www.pw.edu.pl

• KONKURS WIEDZY O ŚW. JANIE PAWLE II

Technikum nr 7 i Parafia NMP Królowej Świata zapraszają,

uczniów na Konkurs Wiedzy o Św. Janie Pawle II,

w 100 rocznicę Jego urodzin.

Konkurs odbędzie się 18.05.2020r on-line.

Informacje i zapisy u ks. Daniela Szafarza